Për të informuar opinionin publik se cili është niveli i disa gazetarëve shqiptar, MekuliPress sjellë dëshmin se si Valon Syla me fjalorin më të ultë e më poshtërues ofendon dhe poshtëron gruan shqiptare, vetëm e vetëm pse kjo grua (emri i njohur për redaksinë MekuliPress) është përkrahëse e një partie politike, në këtë rast e Lëvizjes Vetëvendosje.

Duhet theksuar se dëshminë në redaksinë tonë e ka dërguar bashkëshorti i gruas së sulmuar nga gazetari. Me kërkesën e gruas së ofenduar nga gjuha vulgare e gazetarit, MekuliPress nuk publikon emrin e sajë.

Ja dokumenti ku faktizohet dhuna, jokultura, ofendimi, agresiviteti dhe sulmi i tmershëm në baza gjinore i gazetarit Valon syla ndaj botës femrore:

Ju pëlqen!

 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!