Ka nisur tubimi në Beograd i ftuar nga presidenti despotik serb, Aleksandër Vuçiq. Në këtë manifestim janë bërë përsëri thirrje fashiste për mbrojtjen e Kosovës nga Serbia.

Ministri i Jashtëm, neofashisti Ivica Daçiq, tha se Serbia ishte nën turqit për 500 vjet.

“Ne vuajtëm tmerrësisht në Luftën e Parë dhe të Dytë Botërore. Në vitet 1990 kemi pasur një luftë civile, pushtimin e Kosovës dhe Metohisë dhe bombardimet. Vrasja e milicisë së vogël me bomba, shembja e një sistemi dhe instalimi i një tjetër kukull”, tha ai.

Ju pëlqen!

“Nuk kemi ndërmend të zhdukemi, por të mbijetojmë. Dhe nëse qëndrojmë nën një kumbull, ai serb do të luftojë me armiqtë. Sot dëgjuat se Kurti dëshiron t’i pushtojë komunat serbe me dhunë. Kosova dhe Metohia është vendi ynë, çdo hap i të cilit është i mbuluar me gjak”, tha ai.

Lexo po ashtu:  Autoritetet kineze thonë se kanë gjetur coronavirus në kallamarët e ngrirë, të importuar nga Rusia
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!