Deri tani ka pasur shumë zëra dhe raporte për linjën Galaxy S10 dhe do të ketë më shumë në ditët që do të çojnë në fillimin e serisë së re të markës Samsung.

Raporti i fundit sjell disa informacione rreth kamerës së përparme të serisë Galaxy S10. Kjo do të jetë linja e parë e Samsung me një ekran Infinity-O.

Infinity-O i ka mundësuar Samsung të shtrijë ekranin edhe më tej pa pasur nevojë të shtojë një kornizë. Thjeshtë, e vendos kamerën e përparme në një prerje në zonën e ekranit.

Raporti pohon se kamera e përparme në të tre modelet e Galaxy S10 ka një sensor 10 megapiksel me stabilizim optik të imazhit, autofokus dhe aftësinë për të kapur video 4K.

Nëse kjo është e saktë, do të bëjë që Galaxy S10 të jetë telefoni i zgjedhur për krijuesit e videove. Imazhet e rrjedhura kanë treguar se Galaxy S10 + do të ketë një kamerë të dyfishtë përpara.

Thuhet poashtu se kamera e dytë e përparme në këtë pajisje është në të vërtetë për ndjeshmërinë e thellësisë. 

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]