Bashkëshortja e pilotit legjendar të Formula 1, Michael Schumacher, Corinna, ka vendosur të nxjerrë në shitje një pronë luksoze pranë Liqenit të Gjenevës.

Objekti mbulon 20,000 metra katrorë dhe çmimi i përcaktuar është 6.4 milion paund, që është më shumë se dy herë më i shtrenjtë se tre milion që familja Schumacher pagoi për pronën në 2002, shkruan Mirror.

Corinna kishte qendrën e saj të hipizmit në këtë vend në të kaluarën, por për shkak të trajtimit të burrit të saj iu desh të lëvizte, dhe tani ajo jeton në një vilë me vlerë 27 milion paund në Mallorca, e cila më parë ishte në pronësi të burrit të parë të saj, ish-presidentit të Real Madrid, Florentino Perez.
Gjermania Bunte e përshkroi rezidencën e gjerë si një “pronë të jashtëzakonshme” dhe shtohet se ka akoma roje dhe punëtorë që e mirëmbajnë atë.

Ju pëlqen!

Sa për vetë pronën, ajo ka një shtëpi kryesore, një ndërtesë mysafirësh, një zyrë ku punonte vetë Schumacher, pishina …

Kujtojmë, Schumacher ende duke u rikuperuar nga një aksident i rëndë që i ndodhi gjatë skijimit në 2013 dhe mediat raportojnë se këto fonde do të përdoren për shërimin e tij të mëtejshëm.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.