Nacionalisti, Aleksandar Vuçiq, president i Serbisë, ka komentuar dhunën e turmës serbe ndaj KFOR-it në Zveçan. Sipas tij, e gjithë pamja e sotit, ku u lënduan 25 pjesëtarë të KFOR-it, është organizim i Albin Kurtit, kryeminsitër i Kosovës.

Sipas fashistit Vuçiqi, Kurti dëshiron një konflikt mes serbëve dhe NATO-s.

“E gjithë kjo është e organizuar nga Albin Kurti në dëshirën e tij për të shkaktuar një konflikt mes serbëve dhe NATO.” – thekso ai,

Lexo po ashtu:  Kurti ia thotë në sy Vuçiqit: Sa më shpejtë që çliroheni nga Kosova, aq më mirë për të dy vendet do të jetë
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!