Kushtojuni vëmendje këtyre këshillave:

1) Qëndrimi

Gjuha e trupit mund të zbulojë shumë detaje të personalitetit tonë dhe gjendjen shpirtërore.Qëndrimi me shpinë drejt, vendosja e dorës në anën që ju preferoni tregon besim dhe vendosmëri.

Ju pëlqen!

2) Trupi

Kontrolloni lëvizjet e duarve. Ngrënia e thonjve, luajtja me flokët, ulja e kokës tregon shumë për mënyrën sesi ndërveprojnë me bashkëbiseduesit tonë.

3) Buzëqeshja

Kur takojmë dikë për herë të parë ne jo domosdoshmërisht duhet të tregojmë dhëmbët, edhe një shprehje pak e qeshur mund të mjaftojë.

4) Sytë

Duke u përqëndruar në personin para nesh, ndërsa flasim tregojmë vlerësim.

5) Veshja

Për të bërë një përshtypje të mirë është e rëndësishme që të vishni rroba të pastra.

6) Shtrëngimi i duarve

Shtrëngimi i duarve duhet të bëhet jo shumë i fortë, jo shumë i butë, dhe i shkurtër. Në përgjithësi rregulli është që të reagosh me të njëjtën forcë të personit tjetër.

7) Përpikëria

Përpikmëria është një aspekt thelbësor për të bër përshtypje të mirë.

Lexo po ashtu:  Mos u bëj budalla, rri në shtëpi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!