Duda Balje është ndër politikanet më të komentuara në Kosovë. Ajo është gjithnjë në qendër të vëmendjes për pamjen e saj dhe stilin e veçantë.

Së fundmi për bukurinë e saj kanë shkruar edhe mediat gjermane. Kështu, ‘Kosmo’, gazetë gjeramne e ka cilësuar Duden ndër politikanet më të bukura në Ballkan, ndërsa i ka kushtuar asaj një artikull.

“Ish-deputetja e parlamentit të Kosovë, Duda Balje (42), shkaktoi “tërmet” për shkak të pasurisë së saj të madhe. Ajo përmendet edhe si politikania më e bukur në Ballkan”.

Ju pëlqen!

“Balje është një politikane kosovare me origjinë boshnjake. Ajo ka qenë kryetare e Komisionit për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione. Ajo ka një diplomë master në administrimin e biznesit dhe doktoraturë në menaxhimin e burimeve njerëzore, është e martuar dhe ka tre fëmijë, përfundon artikulli. /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  Disa këshilla për flokët e dekoloruar
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!