Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli ka reaguar pas vendimit të Kushtetueses që i jep të drejtë presidentit Thaçi në lidhje me dekretin për mandatarin për formimin e qeverisë.

Në një postim në Facebook, ajo ka përmendur një qeveri Kurti 2, duke thënë se beteja për të fillon qysh sonte.

“Shihemi në zgjedhje”, ka shkruar ajo mbrëmë.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë:

Nuk ka përparim e demokraci në këtë vend derisa kemi institucione të kapura.

Beteja jonë për çkapjen e institucioneve, për demokraci e përparim fillon qysh sonte.

Shihemi në zgjedhje!.

#QeveriaKurti2

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!