Deputeti nga Lëvizja Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, po merr pjesë në seancën për votimin e mocionit për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Nëpërmjet një postimi në Facbook, Bajqinovci e ka quajtur këtë seancë si mocioni i turpit.

Lexo po ashtu:  Një qind vjetori i Çettës pa asnjë aktivitet, shtatore e komplet veprash
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!