Mësohet se Këngëtari me psedudonimin Nuredin Gashi – Nuredin Selmani është denoncuar në SÄPO ( Sherbimin e sigurisë Kombetare Suedeze). Ditë më parë ky këngëtar përmes këngës nxiti urrejtje, dhunë dhe ftesë për vrasje. Ky kërcënoj në publik Kryeministrin e Kosovës, si dhe publicistin dhe analistin Shkelzen Gashi. Këngëtari në fjalë u denoncua për shkak të kërcënimit me vdekje të një kryeministrt të shtetit të huaj, shkruan MekuliPress.com.

Kështu informojnë shqiptarët e Suedisë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!