Sot 12 vjet ra heroikisht në altarin e lirisë dëshmori VISAR SINANI (1984 – 2007), na përkujton shkrimtari e publicisti, Demir Reshiti, përcjell MekuliPress.

Ja përkujtimi i tij për dëshmorin :

“I tha jetës “Për ty luftoj!”,
i tha vdekjes “Të sfidoj!”
i tha hasmit “Nuk më tremb!”
”Dhe i vdekur, jam në këmbë!”

Ju pëlqen!

O madhëri, sa shpejt e mori kënga me vete, për ta mbajtur të gjallë përherë këtë djalosh sypatrembur që këndonte e luftonte! Ashtu e ka ajo, vetëm të pavdekshmit i pranon në gjirin e vet. Shpirti i tij luftarak shëtit si me krah dragoi nëpër istikame, duke u dhënë zemër luftëtarëve të lirisë…
Guximi dhe trimëria e tij na tregoi se ç’vlerë ka Mëmëdheu!

Dhe, sërish, kujtesa jonë shënon, nderon, përkujton…
Emri i Visarit do të zë vend nderi në zemrën e madhe të popullit dhe do të bëhet legjendë e legjendave!

Gjithmonë i përjetshëm në kujtimet e mia!
Me mall e krenari, përfundon shkrimin, Demir Reshiti.

Lexo po ashtu:  “Shqiptarët do t’i fitojnë të gjitha betejat, pasi të mbarojnë betejën e fundit mes tyre”.- Shprehje ari për shqiptarët nga Mit’hat Frashëri
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!