Sot 12 vjet ra heroikisht në altarin e lirisë dëshmori VISAR SINANI (1984 – 2007), na përkujton shkrimtari e publicisti, Demir Reshiti, përcjell MekuliPress.

Ja përkujtimi i tij për dëshmorin :

“I tha jetës “Për ty luftoj!”,
i tha vdekjes “Të sfidoj!”
i tha hasmit “Nuk më tremb!”
”Dhe i vdekur, jam në këmbë!”

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

O madhëri, sa shpejt e mori kënga me vete, për ta mbajtur të gjallë përherë këtë djalosh sypatrembur që këndonte e luftonte! Ashtu e ka ajo, vetëm të pavdekshmit i pranon në gjirin e vet. Shpirti i tij luftarak shëtit si me krah dragoi nëpër istikame, duke u dhënë zemër luftëtarëve të lirisë…
Guximi dhe trimëria e tij na tregoi se ç’vlerë ka Mëmëdheu!

Dhe, sërish, kujtesa jonë shënon, nderon, përkujton…
Emri i Visarit do të zë vend nderi në zemrën e madhe të popullit dhe do të bëhet legjendë e legjendave!

Gjithmonë i përjetshëm në kujtimet e mia!
Me mall e krenari, përfundon shkrimin, Demir Reshiti.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...