Policia e Republikës së Kosovës ka demantuar pretendimet e një portali shqipar që operon në Maqedoninë Veriore, medium i cili akuzon forcat e rendit të Republikës së Kosovës për gjoja përfshirje, më saktë asistim të policisë shqiptare, përkatësisht INTERPOLIT, përgjatë aksionit për arrestimin e ish-ushtarit të UÇK-së, aktualisht gazetar, Dritan Goxhaj.

Veterani i UÇK-së është arrestuar me urdhër të Gjykatës Special.Goxhaj është arrestuar në Tiranë, pas kontrolleve të ushtruara në banesën e tij.

Arrestimi i Goxhajt mësohet se është bërë pasi ndaj tij rëndon akuza se ka nxjerrë emrat e dëshmitarëve në disa çështje penale, të ngritura pas luftës në Kosovë.

Ju pëlqen!

Policia e Republikës së Kosovës ka demantuar pretendimet e një portali shqiptar (telgtamiMK) që operon në Maqedoninë Veriore, e cili medium akuzon forcat e rendit të Republikës së Kosovës për gjoja përfshirje, më saktë asistim të policisë shqiptare, përkatësisht INTERPOLIT, përgjatë aksionit për arrestimin e ish-ushtarit të UÇK-së, aktualisht gazetar, Dritan Goxhaj.

Lexo po ashtu:  Nga java e ardhshme nis kompensimi për mësimdhënësit e viteve të 90’ta
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!