Fiat Chrysler Automobiles NV (FCHA.MI) njoftoi të enjten se do të tërheqë nga qarkullimi afro 700 mijë mjete sportive në të gjithë botën për shkak të një lidhjeje elektrike të gabuar e cila mund të pengojë ndezjen e motorit ose të kontribuojë në një masë të mundshme të sistemit.

Ky veprim i kompanisë, që përfshin modelet e viti 2011 deri në vitin 2013 të Dodge Durango dhe Jeep Grand Cherokee SUV, Shërimi, i cili ka të bëjë me SUV-të Dodge Durango dhe Jeep Grand Cherokee nga 2011 deri në 2013, do të përqendrohet në depozitat e silikonit në pikat e kontaktit të stafetave të pompës së karburantit që mund të ndërpresin energjinë, tha Fiat Chrysler në një deklaratë. Gjithashtu kompania nuk ka raportime për të lënduar apo të aksidentuar nga ky defekt.

Prodhuesi automatik italiano-amerikan kishte tërhequr dhe më parë shumicën e të njëjtave SUV në 2014 dhe 2015 për problemet me pompën e karburantit.

Ju pëlqen!

Kompania, e cila muajin e kaluar njoftoi se kishte planifikuar të bashkohej me pronarin e Peugeot PSA (PEUP.PA), tha se do t’i njoftonte pronarët në një datë të mëvonshme mbi kohën se kur do të jenë në gjendje të planifikojnë riparime tek koncensionarët. (Reuters)

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.