Dëbora

Gjyshin kujtoj kur më thoshte një fjalë,
Kur borës së heshtur i binim përmes:
Dëbora hesht kur është e gjallë,
Dëbora flet atëherë kur vdes.

1980

Ju pëlqen!

Dritëro Agolli – Udhëtoj i menduar (1985)

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!