Ka patur momente të forta debati mes gazetarit Ylli Rakipi dhe kreut të grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla në lidhje me heqjen e datës 30 qershor si data e zgjedhjeve nga ana e Presidentit Meta.

Të fuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, Rakipi është acaruar nga fjala e gjhatë e Ballës dhe ka përdorur terma të fortë, duke thënë se PS dhe PD kanë bërë grusht shteti dhe kanë shkërd**er kodin zgjedhor të vendit.

Për më tepër ndiqni debatin:

Ju pëlqen!

Rakipi: Presidenti Meta ka shkelur Kodin Zgjedhor. Ju dhe Sali Berisha keni bërë grusht shteti. Keni shkërdhyer Kodin Zgjedhor. E keni shkelur Kodin Zgjedhor dhe ke 3 orë që na flet këtu. Cilin nen të Kushtetutës ka shkelur presidenti? Më thuaj që ka shkelur Kodin Zgjedhor. Kush të pyeti për të drejtat e presidentit? Doktor a profesor, je? Ti duhet t’i çosh në gjykatë këto”, tha Rakipi.

Taulant Balla: “Presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, prandaj nuk e meriton që të jetë më në zyrën e presidencës. Presidenti ka shkelur nenin 90, ku parashihen detyrat e kreut të shtetit shqiptar.

Lexo po ashtu:  Historiku i veçantë i Urës së Mesit në Shkodër, e preferuara e turistëve
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!