Matthijs De Ligt është i vendosur ta ndihmojë skuadrën e tij.

Më herët gjatë kësaj jave është raportuar se De Ligt mund të obligohet t’i nënshtrohet një operimi.

Lojtari tash e një kohë ka telashe me shpatullën dhe ky problem kërkon vetëm operimin, por telashet nuk mbyllen këtu.

Ju pëlqen!

Thuhej se holandezi mund të operohet pas përfundimit të Serie A, për të kapur sezonin e ri, megjithatë kjo do t’i humbte atij Ligën e Kampionëve.

Raportimet e fundit nga Italia bëjnë të ditur se Matthijs De Ligt ka refuzuar të operohet dhe preferon të luajë, transmeton lajmi.net.

Mbetet të shihet nëse klubi do të veprojë sipas dëshirës së qendërmbrojtësit.

Lexo po ashtu:  Chelsea po planifikon shitjen e gjashtë lojtarëve – po mblidhen fonde për transferimin e Havertz
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!