Mesfushori i Barcelonës, Frenkie de Jong thuhet se është në krye të listës së dëshirave të Manchester Cityt, pasi ata kërkojnë suksesin në Champions League sezonin e ardhshëm.

Holandezi nuk ka pasur performanca të mira këtë sezon dhe Barcelona mund të jetë e hapur për shitje nëse arrin oferta e duhur, duke pasur parasysh pozicionin e tyre të pasigurt financiar.

Sipas The Times, Barcelona do të ishte e hapur për të bërë një ofertë prej rreth 70 milionë euro për De Jong, i cili u nënshkrua nga Barcelona në vitin 2019 nga Ajax për një tarifë prej 86 milionë euro.

Ju pëlqen!

De Jong ka qenë gjithashtu i lidhur me një lëvizje te gjigantët evropianë, Manchester United dhe Bayern Munich, por trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, së fundmi e ka bërë të qartë se ai e ka 24-vjeçarin në planet e tij.

“Ai është shumë i rëndësishëm. Ai duhet të përcaktojë një epokë në këtë klub. Ai është në një nivel shumë të mirë dhe unë jam shumë i lumtur me të. Ai duhet të vazhdojë. Ai duhet të shënojë, të asistojë dhe duhet të jetë një lojtar i rëndësishëm”, tha Xavi.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.