Data 02.02.2020 është e veçantë jo vetëm për numrat e interesante me dysha dhe zero, por ka një karakteristikë.

Kjo datë ngado të lexohet, si nga e majta në të djathtë, si nga e djathta në të majtë del njëjtë nga dyja anët.

Ju pëlqen!

Këto numra quhen palindroma dhe vijnë 10 herë në 366 vjet.

Për të pasur një datë si kjo duhet pritur: 29.02.2092.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!