“Dallimi mes demokracisë dhe diktaturës është se në demokraci voton njëherë dhe merr urdhra më vonë, ndërsa në diktaturë nuk ka nevojë të humbësh kohë fare duke votuar”

– Charles Bukowski /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!