Të enjten kanë filluar ushtrimet e përbashkëta të njësive të forcave serbe dhe ruse në Serbi. Nga këto ushtrime janë publikuar disa pamje.

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka publikuar një video ku shihen ushtarët duke simuluar të shtëna. Duket se pjesë e ushtrimeve është edhe reagimi në rast të rënies në pritë dhe tërheqja nga zona e rrezikshme.

200 ushtarë dhe 11 njësi të pajisjeve ushtarake të rrethit ushtarak perëndimor po marrin pjesë në stërvitjet ushtarake.

Ju pëlqen!

Në videon e publikuar nga rusët shihen edhe automjete të blinduara, tym dhe simulim i reagimit me zjarr nga autoblindët.

Lexo po ashtu:  Kina drejt çarjes me Rusinë? Qëndrimi i fundit i Pekinit…
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!