Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se do ta zbatojnë vendimin e Gjykatës Supreme lidhur me numërimin e 4639 fletëvotimeve të votuesve jashtë Kosovës, në zgjedhjet e 6 tetorit, raporton Express

Daka në një konferencë për media ka thënë se s’ka nevojë të komentohet aktgjykimi i Supremes, dhe se KQZ-ja është e obliguar që t’i numërojë këto fletëvotime.

Lexo po ashtu:  VV konfirmon se Glauk Konjufca do të bëhet ministër i Jashtëm
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!