Dafina Berisha është shqiptarja e cila po kandidon për zgjedhjet në Bundestag të Gjermanisë.

Ajo është pjesë e listës së Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë (SPD) për Landin e Hamburgut.

Lajmin nëpërmjet një postimi në Facebook e ka bërë të ditur ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj.

Ju pëlqen!

“Dafina Berisha ishte sot për vizitë në Ambasadë. Shqiptarja e parë me prindër nga Kosova që kandidon për zgjedhjet në Bundestagun e Gjermanisë me 26 Shtator 2021! Suksese Dafina!”, ka shkruar ai

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.