Italia është një nder vendet më të goditura në Europë nga pandemia e koronavirusit që tanimë po vuan edhe pasojat ekonomike, përveç bilancit me 34,954 viktima.

Kryeminsitri italian Giuseppe Conte është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel. Takimi në Kalanë e Mesebergut ishte i pazakontë, apo thënë më ndryshe.

E njohur për mirëpritjet e ngrohta dhe takimit të duarve, Merkel shihet këtë radhë teksa mban duart e saj të bashkuara me nëjra tjetrën e njëjtë edhe kryeminsitri italian Giuseppe Conte, e sigurisht duke ruajtur distancën.

Ju pëlqen!

Në foton e dytë shihen vetëm ata të dy të ulur larg njëri tjetrit duke biseduar.
Kancelarja Merkel ka postuar në Instagram fotot dhe tregon se bashkë folën kryesisht për pasojat e pandemisë së koronavirusit dhe Këshillin e ardhshëm Europian në Bruksel.

Ndërkaq, Gjermania ka numër më ulët vikt imash nga virusi.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!