Studimet dhe teoritë dhe rreth Covid-19 kanë qenë të shumta që nga nisja e pandemisë e deri më sot.

Studimi i fundit thotë se virusi mund të mbijetojë deri në 3 javë edhe tek mishi dhe peshku i ngrirë, thotë një studim i ri në Singapor.

Disa pjesë salmoni dhe disa pjesë të mishit të derrit u prenë dhe u vendosën kampione virusi. Pasi këtij, hapi i radhës ishte vendosja e tyre në ngrirje, nga minus 4 deri në minus 20 gradë celucius për gati 3 javë.

Ju pëlqen!

Pas kësaj u pa që Covid-19 vazhdonte të mbijetonte.

Shkencëtarët janë të bindur se virusi nuk trasmetohet përmes ushqimit por amballazhi i kontaminuar mund të bëhet shkak për infektim.

Lexo po ashtu:  Studimi i ri: Ja çfarë dëme i shkakton trurit të njeriut presioni i lartë i gjakut
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!