Ylli mediatik dhe ikona e MMA, Conor McGregor ka filluar ndihmën për Irlandën, në luftën me koronavirusin.

Ministri Irlandez i Ekonomisë, Paschal Donohoe, tregoi vlerësimin e tij për luftëtarin për videon që kishte bërë në rrjetet sociale, në të cilën ai kërkoi që qytetarët të qëndrojnë në shtëpi.

E gjitha ndodhi në një bisedë në Twitter, në të cilën McGregor i zbulon politikanit se ai ka dhuruar edhe 1 milion euro për pajisje mbrojtëse për tualetet.

Ju pëlqen!

Dje, Conor i kërkoi qeverisë së tij të merrte masa të tilla si mbyllja e vendit, ndërsa Donohoe i ka përsëritur atij se ai vazhdon të rrisë vetëdijen në distancën midis njerëzve.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.