Të ish kafe Drrasa

Sot 
Shkova n’ish kafën “Drrasa”
T’kërkova e t’gjeta
Ishe vetëm 
Kafën ende s’e kishe pi
N’celular 
Tue qeshë shkrueje letra
Nuk hina
U ndala n’shkalla e t’shikova
Sa e bukur ishe
Eh sa shumë u çmalla
Dy vjet ore thash kam pa t’pa 
Çohu 
Eja të baba
Pse rrin vetëm moj bijë
Po
Sot isha 
N’traFFic gallary
Të ish kafja “Drrasa”
Kujtimet për ty me i pi

Prishtinë, traFFic gallary 12.04.2019
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!