Shërbimi Gjeneral i Administratës amerikane, General Services Administration (GSA), e ka njoftuar ekipin e presidentit të zgjedhur Joe Biden, se mund të fillojë me procesin e tranzicionit, shkruan CNN, përcjell MekuliPress.com
Letra që e ka parë CNN, dërguar ekipit të Biden nga Emily Murphy, është shenja e parë dhe më e rëndësishmja e pranimit të humbjes nga ana e presidentit Trump.

Trump njëkohësisht shkroi në Twitter se ai do të vazhdoj luftën për cështjen e tij.

.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!