Trumpi nuk e ka në plan të pranoj humbjen

Sipas burimeve të CNN dhe Fox News, Presidenti Donald Trump nuk ka ende plane për të njohur humbjet, shkruan MekuliPress.com

Fox News shkruan se këshilltarët e Trump i kanë dhënë atij rekomandime që të pranojë dhe të përmbahet. Disa prej tyre do të besojnë se pranimi i humbjeve është gjëja e duhur për të bërë, ndërsa të tjerët besojnë se ai duhet të luftojë për të siguruar që zgjedhja ishte e saktë, përcjell MekuliPress.

Ju pëlqen!

Ata citojnë një nga këshilltarët e tij në mënyrë anonime se ai përfundimisht mund të heqë dorë, por që ai nuk është ende atje.

CNN raporton se presidenti nuk ka plane për të njohur humbjet edhe nëse rruga për në presidencë është e mbyllur. Pa Pensilvania, Trump nuk do të jetë në gjendje të arrijë 270 votues, përcjell MekuliPress.com

Ata më tej shkruajnë se këshilltarët e tij janë përqendruar më shumë rreth perceptimit të tij se si po i vidhen zgjedhjet atij, sesa në përceptimin e asaj se si duken rezultatet e zgjedhjeve në të vërtetë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!