Refuzimi i presidentit amerikan Donald Trump për të mbajtur një maskë mbrojtëse është qëndrim i tij politik, pasi ka gjithnjë e më shumë prova që mbajtja e një maske ngadalëson përhapjen e virusit të koronës, shkruan CNN.

Tani që një valë e re, shkatërruese e koronavirusit e përhapur në të gjithë Shtetet e Bashkuara ka kërcënuar se epidemia do të dalë jashtë kontrollit, në mes të informacionit të sotëm për numrin rekord të të infektuarve të sapoardhur në Shtetet e Bashkuara, presidenti Trump mund të rishikojë me lehtësi vendimin e tij për të mos mbajtur një maskë mbrojtëse, transmeton CNN.

Lexo po ashtu:  Grenell reagon pas votimit të Qeverisë Hoti, kërkon fillimin e dialogut me Serbinë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!