Sfiduesi demokrat John Ossoff ka marrë epërsinë ndaj rivalit të tij, republikanit David Perdue, shkruan MekuliPress.com bazuar në lajmet e fundit të CNN.

Me 98 përqind të votave të numëruara, Perdue ka 50.1 përqind të votave dhe më shumë se 9,500 vota se kundërshtari i tij, raporton CNN. Asnjë nga mediat kryesore amerikane deri më tani nuk kanë shpallur ndonjë fitues për zgjedhjet, thuaja të barabarta, por tani duket se rezultati po shkon drejt një fitore të dyfishtë për Demokratët, shkruan e pavarura MekuliPress.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.