” Për këtë, ju bëjë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të cilët edhe në qoftë se vetëm një ditë e kanë pasur të veshur uniformën e UÇK-së, nëse vetëm njëherë kanë marrë frymë nën petkun e asaj uniforme, mos e Votoni themelimin e gjykimit të asaj në emër të së cilës luftuat! Mos e votoni duke kujtuar ata që kanë rënë!”

Albulena Haxhiu 2015

Lexo po ashtu:  NATO: Nuk duam luftë të ftohtë me Kinën
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!