Cilët janë “kazanët” e Shqipërisë?

Ditën e sotme dhjetëra minatorë po zhvillojnë një protestë-marshim në Tiranë e paralajmëruar nga ata disa ditë më parë. Minatorët kanë kërkuar që politika e Tiranës të kthejë vëmendjen nga ata për shkak të kushteve ku punojnë dhe sepse kompanitë që shfrytëzojnë kromin e Bulqizës të cilat nuk zbatojnë rregullat.

Por televizionet nuk kanë preferuar të paraqesin protestën e tyre. Ato kanë zgjedhur të transmetojnë ekskluzivisht vetëm Kryeministrin Rama në një nga eventet e përditshme të tij.

Ju pëlqen!

Akoma besoni se media e Shqipërisë është e lirë?

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!