Cili ishte çifti amerikan që kërkoi që Shqipëria, Kosova dhe Çamëria të mos ndaheshin ? Si u sulmuan nga grekët ky qift ? Letra ndaj fuqive të mëdha dhe përse u shpallën armiq? Si u zhduk historia e tyre, pyet MekuliPress.com ? Le ta kujtojmë çiftin Kennedy ashtu siç e meritojnë…

Ata sot njihen shumë pak pavarësisht se u përpoqën kaq shumë për shqiptarinë.

 

Ju pëlqen!

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.