“Janë gjashtë gabime të cilat njerëzimi po vazhdon ti bëjë përgjatë shekujve:

Të besuarit se përfitimi personal arrihet duke i shkelur të tjerë;

Brengosja për gjërat që s’mund të ndryshon ose të korigjohen;

Ju pëlqen!

Insistimi se një gjë është e pamundur sepse ne nuk mund ta arrijmë atë;

Refuzimi për ti lënë anash preferencat e vogla;

Neglizhimi i zhvillimi dhe i përsosjes së mendjes;

Tentimi për ti detyruar të tjerët të jetojnë ashtu siç jetojmë ne.”

– Marcus Tullius Cicero /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!