Kapiteni i Kombëtares së Italisë në futboll, Giorgio Chiellini, planifikon të tërhiqet nga skuadra pas ndeshjes kundër Argjentinës në Londër, më 1 qershor.

“Nëse jam në formë, do të luaj dhe do t’i jap lamtumirën kombëtares në Wembley, ku arrita kulmin e karrierës sime me axurrët dhe mbase gjithë karrierës sime”, tha Chiellini, duke iu referuar titullit të kampionatit evropian të Italisë verën e kaluar.

37-vjeçari Chiellini kishte planifikuar të vazhdonte të luante për ekipin kombëtar gjatë Kupës së Botës në fund të këtij viti, por planet e tij nuk po realizohen pasi axurrët nuk arritën të kualifikoheshin në turneun në Katar.

Ju pëlqen!

Ndeshja “Finalissima” në stadiumin Wembley luhet midis kampionëve të Evropës dhe Amerikës së Jugut.

Chiellini është i gjashti në listën e të gjitha kohërave të Italisë me 116 paraqitje.

Kontrata e Chiellini-t me Juventusin skadon pas sezonit të ardhshëm, por thuhet se ai nuk po planifikon të qëndrojë në Torino dhe se dëshiron të përfundojë karrierën e tij në SHBA.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.