Dikur shokë, tani rivalë. Ibrahimoviç ka qenë gjithmonë një pikë referimi për Chiellini, i cili, falë krahasimit me të, ka fituar respektin e shokëve dhe trajnerit: “Cristiano mbetet një mbret i golave, por ai që më hyri në zemër ishte Ibra. Ne ishim shokë në fillim. Unë isha shumë i ri, por gjithmonë përpiqesha ta krahasoja veten me të.

E ndiqja atë kudo, gjithashtu për t’u akredituar në sytë e shokëve të mi. Të dyluftosh një për një me Ibrën do të thotë të fitosh respekt. Unë kurrë nuk u tërhoqa mbrapa dhe nga çdo sfidë me të dola më i fortë. Ai më nxiti të jap më të mirën, e admiroj shumë”.

Lexo po ashtu:  Të gjithë duan rifillimin, përveç Willian: “Kam frikë se marr koronavirus”
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!