Jan Oblak është në radarin e Chelsea.

Skuadra e Chelsea nuk po rahatohet dot me portën, edhe pse kanë shpenzuar shumë për të afruar Kepa Arrizabalagan.

Pas paraqitjeve jo bindëse të spanjollit, ‘Blutë’ kanë kthyer vëmendjen kah anëtari i Atletico Madrid, Jan Oblak.

Ju pëlqen!

Sipas raportimeve të’Goal’, Chelsea do të duhet të paguajnë 120 milionë euro për kartonin e sllovenit, transmeton lajmi.net.

Mbetet akoma e paqartë nëse27 vjeçari do të jetë gati të largohet nga Atletico këtë verë, me trajnerin Diego Simeone që është gati të bllokojë transferimin e mundshëm të portierit.

Chelsea po angazhohet edhe për transferimin e mesfushorit Kai Havertz, gjë që vështirëson përkushtimin për Oblak. 

Lexo po ashtu:  Njihuni me katër arsye përse është e vështirë të humbisni në peshë gjatë vjeshtës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!