NAPLES, ITALY - OCTOBER 19: Marash Kumbulla of Hellas Verona during the Serie A match between SSC Napoli and Hellas Verona at Stadio San Paolo on October 19, 2019 in Naples, Italy. (Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images)
 

Interi ofron 22 milionë euro Veronës për të blerë mbrojtësin  shqiptar Marash Kumbulla.

Sipas “La’Arena” kjo është oferta e re e zikaltërve të cilët duan me çdo kusht 20-vjeçarin që luan për Shqipërinë. Nga ana tjetër, mediat britanike, raportojnë se Chelsea, një tjetër kandidat për të marrë shërbimet e Kumbullës planifikojnë të ofrojnë 23 milionë euro për të.

Shumë klube të njohura të futbollit si Juventus, Valencia, Borussia Dortmund, Chelsea etj., po ndjekin prej kohësh paraqitjet e futbollistit shqiptar në Itali, duke u konsideruar njëri prej talenteve më premtues të Serisë A.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!