Chelsea dhe Nottingham Forest kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për 1/32-tën e Kupës FA.

Blutë janë nikoqir të klubit nga Championship në ndeshjen e 1/32-tës së Kupës FA, takim që zhvillohet nga ora 15:01 në Stamford Bridge.

Ekipi i Frank Lampard dëshiron fitore nga ky takim pasi duan kalimin në fazën tjetër, pasi një barazim do t’i detyronte të luanin ndeshjen kthyese.

Ju pëlqen!

Trajneri anglez ka vendosur të bëjë shumë ndryshime për këtë takim, ndërsa mysafirët luajnë me formacionin më të mirë të mundshëm.

ChelseaCaballero; James, Christensen, Tomori, Emerson; Kovacic, Barkley, Jorginho; Pedro, Hudson-Odoi; Batshuayi.

Nottingham ForestSmith; Jenkinson, Dawson, Figueiredo, Ribeiro; Semedo, Johnson; Yates, Carvalho, Adomah; Mighten.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.