Chelsea vazhdon përpjekjet për blerjen e Kai Havertz nga Bayer Leverkusen.

Chelsea është në bisedime me yllin e Bayer Leverkusenit, Kai Havertz.

Por, Blues ende nuk kanë arritur marrëveshje me klubin gjerman në lidhje me çmimin e tij, raporton Goal, transmeton lajmi.net.

Ju pëlqen!

Leverkusen nuk ka arritur të kualifikohet në Ligën e Kampionëve dhe kjo ka shtuar vendosmërinë e Havertz për largim nga klubi.

Leverkusen nuk kundërshton mundësinë e shitjes së 21 vjeçarit.

Mirëpo, klubi nga Bundesliga besohet se kërkon rreth 76 milionë euro për shërbimet e tij.

Lexo po ashtu:  Video/ Tyson zbavitet në Wrestling para se ti kthehet boksit: çfarë sherri në ring
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!