Charli D’Amelio është krijuesja e parë e TikTok që arriti 100 milion ndjekës. Ajo është e para nga një distancë gjithashtu – vetëm dy krijues të tjerë kanë thyer 50 milion. Në TikTok, kjo e bën atë më shumë se dy herë më të madhe se Ëill Smith, tre herë më të madhe se The Rock, katër herë më të madhe se Selena Gomez dhe pesë herë më të madhe se Kylie Jenner dhe Ariana Grande

TikTok ka filluar të ofrojë pagesa për krijuesit, por krijuesit janë zhgënjyer me kthimet. Krijuesit gjithashtu nuk kanë gjerësisht aftësinë për të shitur produkte direkt nga aplikacioni. Kjo do të thotë dy mënyrat kryesore që yjet e TikTok mund të bëjnë para janë duke regjistruar reklama vendase, ose duke lënë aplikacionin për mundësi diku tjetër.

Charli – dhe familja e saj – gjithnjë e më shumë po përpiqen të lëvizin përtej TikTok. Muajt e fundit kanë parë fillimin e një podcast, zgjerimin e mëtejshëm në YouTube, njoftimin e një marrëveshjeje libri, dhe më shumë.

Ju pëlqen!

Thuhet se adoleshentja arrin të sigurojë plot 4 milion dollarë fitime nga rrjetet sociale dhe kjo është një shumë vërtet marramendëse, që gjithashtu tregon se rrjetet sociale po kthehen në një motorr ekonomik për shumë individë të famshëm tashmë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!