“Vuajtja ka qenë më e forta ndër të gjithë mësuesit e tjerë dhe më ka mësuar se si duhet të jetë zemra ime. Disa herë kam qenë i kërrusur dhe i thyer, por – shpresoj – brenda një forme më të mirë.”

“Duhet ta keni një zemër e cila kurrë nuk ngurtësohet, një humor që kurrë nuk lodhet dhe një prekje që kurrë nuk lëndon.”

“Ne kurrë nuk duhe të turpërohemi nga lotët tanë.”

Ju pëlqen!

“Zemra e thyer. Mendon se do të vdes, por vazhdon të jetojë, ditë pas dite, pas secilës ditë të tmerrshme.”

“Një zemër e dashur është mençuria e vërtetë.”

– Charles Dickens
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  SHBA e BE kërkojnë shtyrjen e afatit për targat, Kurti nuk tërhiqet
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!