Erzen Vraniqi, këshilltar i kryeministrit në detyrë të Kosovës Albin Kurti, ka reaguar një ditë para mbajtjes së seancës për votimin e qeverisë Hoti.

Vraniqi tha se çfarëdo qeverie pa fituesin e zgjedhjeve është jolegjitime.

Lexo po ashtu:  KQZ certifikon sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!