Ju nuk mund të mendoni se pëllëmbët tuaja tregojnë shumë për personalitetin tuaj, por a e dini se madhësia, forma dhe rreshtat në duart tuaja dhe gishtat mund të zbulojnë më shumë për ju se sa do të mendonit?

Nëse ktheni dorën lart dhe shihni shpejt, ndoshta do të vëreni se keni tri linja kryesore me gjatësi të ndryshme që kalojnë nëpër duart tuaja. Këto tri linja kryesore njihen si koka, zemra dhe linja jete, dhe secila mund të zbulojë shumë për personalitetin tuaj.

Ndërsa shumë njerëz nuk mund të marrin seriozisht këto këshilla, disa studime shkencore kanë dalë që të provojnë se pëllëmba mund të zbulojë gjëra për shëndetin, personalitetin dhe madje edhe seksualitetin. Shumë njerëz të famshëm, si Mark Twain dhe Thomas Edison, do të fluturonin në distanca të gjata për të lexuar pëllëmbët e tyre; megjithatë, mund ta lexoni pëllëmbën tuaj pa pasur nevojë të largoheni nga shtëpia juaj me informacionin e dhënë më poshtë.

Ju pëlqen!

LINJA E JETËS

Kjo është linja në pëllëmbë që tërheq më shumë vëmendje, kjo linjë fillon midis gishtit tregues dhe gishtit të madh. Shumë njerëz mendojnë se kjo linjë do të zbulojë se sa kohë do të jetoni, por kjo është vetëm një emërtim i gabuar. Ai zbulon informacione të rëndësishme për përvojat që do të keni në jetë, si dhe për shëndetin tuaj emocional dhe fizik.

Lexo po ashtu:  “Albanian Coast Trip 2020”, pilotët nga Çekia, Polonia, Zvicra dhe Shqipëria mbyllin fluturimet në Ksamil

Linja e gjatë dhe e thellë – Tregon një shëndet të mirë, vitalitet dhe forcë. Person shumë i balancuar.

Linja e shkurtër dhe e thellë – Kjo do të thotë që ju keni aftësinë për të kapërcyer çdo sfidë fizike me të cilën ju hasni. Kjo nuk do të thotë që do të keni një jetë të shkurtër. Megjithatë, një linjë e shkurtër, e cekët e jetës mund të thotë që njerëzit e tjerë mund t’ju manipulojnë me lehtësi.

Linja e thellë – Rruga jote e jetës nuk do të përmbajë shumë pengesa.

Linja e dobët – Jo shumë qëndrueshmëri; nuk do të përballeni me shumë aventura në jetë.

Linja e thyer – Për fat të keq, një linjë e thyer e jetës tregon atë që simbolizon – një pushim i mirëfilltë në jetën tuaj në rrugën e humbjes, sëmundjes, ndërprerjeve ose aksidenteve. Nëse keni një vijë të thyer vetëm në një anë, kjo do të thotë që ju mund të pësoni një sëmundje apo aksident, por shëroheni shpejt. Nëse keni këtë vijë në të dy duart, mund të vuani një sëmundje më serioze.

Linja e dyfishtë ose e trefishtë – Do të thotë që ju keni ndikime pozitive në jetë dhe keni energji të madhe.

Lexo po ashtu:  Ja pse krijohen gropat gjigante në zona të ndryshme të botës që gllabërojnë gjithçka

Linja e degëzuar – Degët ngritëse janë sukses i madh, dhe degët në rënie tregojnë mungesën në të gjitha fushat e jetës, duke përfshirë nivelet e energjisë. Linjat që shtrihen përmbi vijën e jetës tregojnë se mund të shërohesh shpejt nga problemet. Linjat që shtrihen nën vijën e jetës, do të thotë që ju humbni energji të vlefshme.
LINJA E ZEMRËS

Linja e zemrës, e njohur edhe si linja e dashurisë, zbulon informacion rreth shëndetit emocional të një personi, si dhe marrëdhëniet e tyre me të tjerët. Ju gjithashtu mund ta shikoni atë si një tregues të shëndetit të zemrës së dikujt. Ajo fillon ose nën gishtin tregues ose gishtin e mesëm, dhe shtrihet drejt gishtit të vogël.

Linja e gjatë – Do të thotë që ju jeni një person i hapur, i ngrohtë, i dashur. Mund të tregojë gjithashtu se personi ka pritje joreale të marrëdhënieve.

Linja shumë e gjatë – Një linjë që prek të dy skajet e palmës tregon shprehi varësie në marrëdhënie.

Linja e shkurtër – person i përvetësuar; i rezervuar, i fshehtë, i introvertuar.

Linja e thellë – Mund të tregojë një jetë shumë stresuese.

Linja e thellë dhe e drejtë – Ju jeni një rebel që i pëlqen të bëjë rregullat tuaja dhe mund të merrni lehtë xhelozinë.

Lexo po ashtu:  Reagon Shchneeberger: ETIAS, arsyetim i ri i BE-së për të vazhduar diskriminimin ndaj Kosovës për vizat

Linja e drejtë – Ju jeni një person logjik, analitik.

LINJA E KOKËS

Linja e kokës, ose linja e mençurisë (e konsideruar si një nga linjat më të rëndësishme), zbulon përbërjen mendore dhe psikologjike dhe zhvillimin intelektual dhe aftësitë intuitive. Kjo linjë fillon pak mbi vijën e jetës, midis gishtit të madh dhe gishtit tregues dhe shkon përgjatë palmës drejt skajit tjetër të palmës horizontalisht.

Linja e gjatë – inteligjencë e lartë, kujtesë e fortë. Ky person i mendon gjërat me kujdes para se të veprojë dhe nuk merr vendime të nxituara.

Linjë shumë e gjatë, duke u shtrirë në të gjithë pëllëmbën – Personalitet i fortë, shumë i suksesshëm, i sigurt. Mund të duket pak egoist.

Linjë e gjatë dhe e drejtë – Person kompleks, shumë i adaptueshëm.

Linjë e drejtë – Logjik, i organizuar, i pëlqen të ndjekë rregullat.

Linjë e shkurtër – analitik, logjik, i drejtpërdrejtë.

Linjë e valëzuar – Tregon një betejë të vazhdueshme midis kokës dhe zemrës. Mund të tregojë gjithashtu një person që nuk e di se çfarë do dhe fluturon nga një gjë në tjetrën në jetë.

Linjë e lakuar ose e pjerrët – Person romantik, oportunist, idealist që beson në intuitën e tij dhe i pëlqen të provojë gjëra të reja dhe të zbulojë perspektiva të reja në jetë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!