Presidenti i Francës, Macron dhe kancelarja gjermane Merkel do të organozojnë një samit për dialogun Kosovë-Serbi më 10 korrik.

Macron do të presë Kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti nesër (7 korrik) dhe Presidentin serb, Vuçiç më 9 korrik.

Takimet e Macron me kryeministrin Hoti dhe Presidentin Vuçiç vijnë para samitit virtual me Merkel, Borrell dhe Lajçak më 10 korrik.

Lexo po ashtu:  Franck, në vitin 1534: Shqiptarët kanë sy të shndritshëm me ngjyra, mund të shohin më mirë natën sesa ditën - Ata nuk dinë të numërojnë mbi njëqind.
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!