Përfaqësuesja e Brazilit e ka ftuar David Neresin e Ajaxit për të zëvendësuar Vinicius Juniorin e lënduar.

22-vjeçari ishte një nga më të mirët për skuadrën holandeze në fitoren 4-1 në Santiago Bernabeu, një fitore që e eliminoi Real Madridin nga 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve dhe mos të harrojmë se në këtë ndeshje shikuam edhe një gol nga ai.

Neres mori vendin e Vinicius, i cili e lëndoi gjurin e tij në ndeshjen ndaj Ajaxit.

Ju pëlqen!

Tani ylli i Ajaxit do të jetë pjesë e skuadrës së Brazilit për ndeshjen miqësore ndaj Paramas në Porto më 23 mars, por edhe ndaj Republikës së Çekisë tre ditë më vonë.

Lexo po ashtu:  Rinesa, shqiptarja fiton medalje të artë në karate në Venecia të Italisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!