Rënia e një asteroidi në Tokë është një nga skenarët më apokaliptikë që është duke u shqyrtuar seriozisht nga agjencitë hapësinore dhe qeveritë në mbarë botën.

Ndikimi i një ngjarjeje të tillë padyshim do të ishte shkatërruese, por sa shkatërruese të varet nga shumë faktorë.

Në çdo rast është gjithmonë interesante të shohësh skenarë të tillë.  Elon Musk, themelues i kompanisë ​​SpaceX, ka ripostuar në llogarinë në Twitter  të “Wonder of Science” një video që atribuohet Discovery Channel. Në video është projektuar ajo që do të dukej sikur asteroidi më i madh në sistemin diellor të përplasej me Tokën.

Ju pëlqen!

Nuk mund ta dimë nëse ky ilustrim me të vërtetë ka një bazë shkencore, por e sigurtë është se imponon diçka. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!