Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë sot.

Ai tha se shteti shqiptar qëndron pranë vëllezërve turq dhe lutjet janë për Turqinë.

Thellësisht i prekur nga tërmeti i fundit në Turqi. Në këtë momente të vështira ne jemi afër vëllezërve tanë turq që prekur nga tërmeti. Mendimet dhe lutjet tona janë për Turqinë”, ka shkruar Cakaj në Twitter.

Ju pëlqen!

Ndërkaq, edhe presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka ngushëlluar popullin turk për fatkeqësinë që goditi dhe shprehi gatishmërinë që të dërgojë ekipet emergjente në qytetin e Elazigut.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!