Thënje të urta për jetën e për etikën ju sjellë sot MekuliPress:

– Burri njihet kur gruaja sëmuret.

– Gruaja njihet kur burri varfërohet.
– Fëmija njihen kur prindërit plaken.
– Vëllezërit njihen kur ndahet trashëgimia.
– Shokët njihen në vështirësi.
– Familjarët njihen në kurbet.
– Dashuria e vërtet njihen kur mbaron interesi.
Lexo po ashtu:  "Dhe jeta nuk është gjithmonë fushë me lule. Jeta është e vështirë. Është plot mundime dhe fatkeqësi..."
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!