LDK-ja po mban sot një votim elektronik, për tu deklaruar me votë rreth dy propozimeve. Njëri për afrimin e Avdullah Hotit afër vetes në pozitën e nënkryetarit dhe tjetri për ta larguar Vjosa Osmanin nga dy pozitat që mbanë në parti.

Lidhur me këtë reaguan disa zyrtarë të LDK-së, të cilët kundërshtuan ashpër këtë vendim, përfshirë edhe kryetarin e Vushtrrisë, Xhafer Tahiri.

Këtij të fundit, postimin në Facebook ia ka shpërndarë burri i Vjosa Osmanit, Prindon Salihu, i cili edhe e ka pëlqyer këtë postim të Tahirit.

Ju pëlqen!

Tahiri ka thënë se LDK e Ibrahim Rugovës nuk e ka traditë që të përjashtojë njerëzit.

Lexo po ashtu:  Në një shkollë në Kroacisë për herë të parë studiohet gjuha shqipe
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!